YOL AŞKI

x
Ayrıntılar
YOL AŞKI – Dar patikalardan ötelere… YOL AŞKI, üyelerin (ücretsiz kayıt) GPS iz kayıtlarını yükleyebileceği ve paylaş...
YOL AŞKI – Dar patikalardan ötelere…

YOL AŞKI, üyelerin (ücretsiz kayıt) GPS iz kayıtlarını yükleyebileceği ve paylaşabileceği ücretsiz “GPS Parkurları” ve "Yol Noktaları" sunar. Patika sayfasında proje konularına öncelik verilecektir.
Devamı
Bunu Beğenen Kişiler
Son Fotoğraflar
Bağlantı panonuza kopyalandı
Zaman Tüneli:
Sabitlenmiş Ögeler
Son Etkinlikler
 • APP_VIDEOS_STREAM_EVENTS_CREATE_TITLE_PAGES
  KAUNOS KRAL MEZARLARI

  Muğla’nın Ortaca ilçesi sınırları içerisinde yer alan Kaunos Antik Kenti dahilindeki kral mezarları fazlasıyla dikkat çekmektedir. Bu antik kente ve içerdiği kral mezarlarına ulaşmak için Dalyan Mahallesi’nden yola çıkarak...
  KAUNOS KRAL MEZARLARI

  Muğla’nın Ortaca ilçesi sınırları içerisinde yer alan Kaunos Antik Kenti dahilindeki kral mezarları fazlasıyla dikkat çekmektedir. Bu antik kente ve içerdiği kral mezarlarına ulaşmak için Dalyan Mahallesi’nden yola çıkarak deniz motorlarıyla ulaşım faaliyetini gerçekleştirmek gerekmektedir. 10 dakikalık bir tekne seferi sonrasında 15 dakikalık yokuş aşağı yürüyen ziyaretçiler bu antik kente rahatlıkla ulaşabileceklerdir. 3000 yıllık bir geçmişe sahip olan Kaunos Antik Kenti içerisindeki kral mezarları halen daha korunabilmiş buluntuları kapsamasıyla da dikkatleri üzerine çekiyor.

  Kaunos kral mezarlarının yanı sıra ziyaretçilerin bu bölgede antik tiyatroyu görebilmeleri de söz konusu olabiliyor. 2400 yıllık bir geçmişe sahip olan Kaunos kaya mezarlarının yanı sıra bazilika, hamam ve agora buluntularını da görebiliyorlar. Bu antik kentin içindeki 1300 yıllık mozaikleri de inceleme şansları yer alıyor. Demeter Kutsal Tapınağı’nı da bu bölge içerisinde gezmek mümkün olabiliyor.

  Kaunos Antik Kenti; UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi içerisinde yer alıyor. Öte yandan bir liman kenti olmasının yanı sıra Likya ile Karya bölgeleri arasında sınır görevi de görüyor. Tuz üretimi ve ticareti bu bölge içerisinde de yaygın olarak gerçekleştirilebiliyor.
  Devamı
  Kaunos Kaya Mezarları
  •   Genel
  •   Cumartesi, 19 Mart 2022
  • 113
  Kaunos Antik Kenti; UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi içerisinde yer alıyor.
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  İleti onay bekliyor
  Akış ögesi yayınlandı. Bu öge artık akışınızda görüntülenecektir.
 • ROMA YOLLARI

  Dünya haritası üzerinde işaretlenen ve olgunlaştırılması için çalışma yürütülen "Roma Rota Planlayıcısı" sayfasına ait karelerdir. İlgili karelerde ilimizin iki yerleşiminde [Akmonia Antik Kenti - Banaz İlçesi / UŞAK & Claunudda...
  ROMA YOLLARI

  Dünya haritası üzerinde işaretlenen ve olgunlaştırılması için çalışma yürütülen "Roma Rota Planlayıcısı" sayfasına ait karelerdir. İlgili karelerde ilimizin iki yerleşiminde [Akmonia Antik Kenti - Banaz İlçesi / UŞAK & Claunudda - Çırpıcılar Köyü / (Ulubey İlçesi) / UŞAK] yer alan antik kent merkezlerinden kuş uçuşu çizgi vardır. Bu çizgi Ulubey ilçemizde yer alan "Blaundus Antik Kenti" dışında kalmaktadır. Bu üç antik kentin yerleşimlerinde yürüyüş yolları ile alan çalışması yapıldı ve kulübümüzün albümlerinde görselleri yer aldı. Şimdi ROMA YOLU'nun izlerini aramak ve daha kalıcı olmasını sağlamak için yol taraması için alana çıkılacaktır.
  Devamı
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  İleti onay bekliyor
  Akış ögesi yayınlandı. Bu öge artık akışınızda görüntülenecektir.
 •   Mustafa Gökçe PEYNİRCİOĞLU bu yayın hakkında 6 ay önce beğenide bulundu
  PATİKA bir dosya paylaştı.
  Uzun Yürüyüşler İçin Hafif Malzeme Listesi
  İleti onay bekliyor
  Akış ögesi yayınlandı. Bu öge artık akışınızda görüntülenecektir.
 • Volkan , EKOLOJİ PARKURLARI (272 km) [Kamplı – 15 Gün] etkinliğine katılıyor
  İleti onay bekliyor
  Akış ögesi yayınlandı. Bu öge artık akışınızda görüntülenecektir.
Henüz bir etkinlik bulunamadı.
Araç ipucu içeriği yüklenemedi.
Cron Job Başlıyor